Co pić?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak niezdrowe mogą być napoje kupowane w sklepie. Po co więc sięgać? Na pewno woda jest dobrym pomysłem na ugaszenie pragnienia, jednakże soki 100%, szczególnie warzywne - mniej kaloryczne niż owocowe, będą niezłym rozwiązaniem.


Woda jest naszym niezbędnikiem, który nie tylko bardzo dobrze gasi pragnienie, ale również poprawia metabolizm i zapobiega wielu chorobom. Jej wybór nie jest jednak tak trudny, jak wybór odpowiedniego soku z supermarketu.


Zacznijmy od tego, jak wybierać soki 100%. Jako iż napoje i nektary zawierają mnóstwo cukru, przed kupnem musimy upewnić się, czy na opakowaniu naszego produktu widnieje napis "sok 100% bez dodatku cukru". Jeśli tak - możemy przejść do sprawdzenia zawartości soli. Nie może być ona zbyt wysoka. Są to dwie najważniejsze rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.


Mimo wszystko, spośród soków najzdrowszym rozwiązaniem są te świeżo wyciskane. Takie soki mogą być pomocne w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, pomogą ponadto w oczyszczeniu organizmu, w którym odkładają się produkty przemiany materii w postaci złogów. W dodatku nie są pasteryzowane, więc mamy w nich dużo cennych składników pokarmowych.


Podsumowując, najlepsze do spożywania na co dzień będą soki świeżo wyciskane i oczywiście woda. Musimy unikać napojów i nektarów, a soki 100% dokładnie przebadać przed kupnem.


Komentarze

Popularne posty